80.rođendan Hrvatske čitaonice sela Kuti

20. studenoga održala se završna svečanost obilježavanja djelovanja Čitaonice, a dio  te značajne obljetnice bile su i naše djevojčice Stella i Lana iz 4. razreda i njhova učiteljica Marijana Rakas.

Sudjelujući na Literarnom natječaju "Moje pismo Čitaonici za 80. rođendan" osvojile su 3.nagradu u kategoriji mlađih razreda.Čestitamo!

Pročitajte nagrađeno pismo.

Draga Čitaonice,čestitamo ti 80. rođendan!

Mi smo Stella i Lana. Idemo u 4. r. OŠ Rudolfa Strohala u Lokvama.

Za tebe smo saznale od učiteljice na hrvatskom jeziku. Rekla nam je da su Gornji Kuti jako malo selo.  Mislimo da ti to ni najmanje ne smeta jer se nalaziš u prelijepoj prirodi okružena šumom. Lijepo je kad ti u posjet ne dolaze samo ljudi i djeca već i šumske životinje.

Mi u Lokvama imamo školsku knjižnicu u kojoj posuđujemo knjige, a  svaka 2 tjedna dolazi nam Bibliobus. Sigurno si i ti čula za njega. Baš nas zanima imaš li više knjiga ti ili on. Voljele bi te posjetiti i razgledati. Sigurno imaš zanimljivih priča o prošlosti. Htjele bi znati koliko si knjiga imala na početku i je li i tada bilo knjiga za djecu. Tko ti je dolazio, kada? Tko je radio kod tebe? Je li ti bilo ljepše u prošlosti ili danas?

Nas dvije jako volimo zimu iako je u našem kraju svako godišnje doba lijepo. Zamislile smo  da smo ti došle zimi. Tada bi naložile peć (ako ju imaš), skuhale čaj i čitale, a kroz prozor  gledale pahuljice.

Nadamo se da će nam se jednom želja ostvariti. Jako se tome veselimo i na kraju ti želimo još puno, puno sretnih rođendana!

Pozdravljaju te Stella i Lana

U Lokvama  30. listopada 2016.

objavio: Andreja Marković   datum: 17. 11. 2016.