Terenska nastava

5.svibnja terensku nastavu započeli smo u riječkome CineStaru filmom Knjiga o džungli.

Film je to zapanjujuće realne animacije i glumačke ekipe koja je na spektakularan način oživjela priču Rudolfa Kiplinga o dječaku Mowgliju kojega je odgojila obitelj vukova i koji uz pomoć pantere Bagheere i medvjeda Balooa pobjeđuje kralja džungle opasnog tigra Shere Khana.

Priča o prijateljstvu, ljubavi, odanosti i hrabrosti oduševila je sve naše učenike.

Posjetili smo i Pomorski i povijesni muzej  Hrvatskog primorja Rijeka te uz stručno vodstvo kroz Guvernerovu palaču naučili mnogo o najstarijim brodovima na Jadranu, starom oružju, poznatim osobama iz riječke povijesti, a najzanimljiviji dio bila je izložba podvodnih fotografija Danijela Frke o potonulim brodovima  u Jadranu od Paga do Savudrije.

Realizaciju terenske nastave pomogli su nam trgovina Valentin i mesnica Jerbić iz Delnica pa im ovim putem zahvaljujemo.

objavio: Andreja Marković   datum: 9. 5. 2016.