Fotoradionica "Svjetlo" Hrvatskog fotosaveza

UNESCO  je 2015. godinu proglasio Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu. Hrvatski  fotosavez organizirao je radionicu u Mrzloj Vodici 10. i 11. listopada, a sudjelovali su mladi iz Rijeke, Kastva, Bjelovara i Lokava.

U bajkovitom pejzažu Mrzlih Vodica naše učenice Manda Bradičić, Gabrijela Kolozeti, Nina Vučković te Marta i Ivana  Škarabot odslušale su uvodna predavanja o rukovanju digitalnim fotoaparatom,snimale „camerom  obscurom“, oblikovale prekrasne bjelovarske bundeve i izrađivale  svjetlosne instalacije te obišle izvrsnu izložbu fotografija na otvorenom „Bajke Gorskog kotara“ koja je postavljena uz  mrzlovodičko  jezero.

Voditeljica radionica bila je profesorica Zlata Medak koja je stručno vodila program i pobrinula se za sav potreban  pribor i fotomaterijal  te nas sve zarazila svojim entuzijazmom i toplinom.

objavio: Andreja Marković   datum: 19. 10. 2015.