Projekt Čokolada je najbolji poklon

U mjesecu prosincu proveden je projekt Čokolada je najbolji poklon! u koji su bili uključeni svi učenici naše škole i dio djelatnika. Prosinac je mjesec darivanja i blagdanskog raspoloženja pa su sve aktivnosti bile povezane uz čokoladu kao neizostavni dio svakog poklona.

Učenici od 1. do 4. razreda poslušali su pripovijedanje priče Orašar koja je ujedno blagdanska, ali su učenici svakako razmišljali i o Kraljevstvu slatkiša u koje je kraljević odveo glavnu junakinju Klaru. Raspravljali su koja im je omiljena čokolada i vole li više čitanje slikovnica ili pripovijedanje, a za kraj su pili toplu čokoladu i jeli čokoladne kekse.

Učenici 5. i 6. razreda čitali su sa svojom učiteljicom Hrvatskog jezika Andrejom Marković lektiru R. Dahla Charlie i tvornica čokolade, a potom su išli u Cinestar u Rijeku na prikazivanje igranog filma Wonka.

Film im se jako svidio jer govori o pobjedi pravde i odašilje poruku da će sve jednom biti dobro. Učenici od 5. do 7. razreda pisali su recepte za kolače od čokolade, ali s posebnim naglaskom na posljedice nakon konzumiranja. Učenici su uživali u smišljanju humorističnih i vrlo kreativnih recepata.

Učenici 8. razreda posjetili su Gradsku knjižnicu Janet Majnarich u Delnicama te se upoznali s prostorom i smještajem knjiga. Rješavali su zadatke na temelju korelacije školske knjižnice i Vjeronauka. U katalogu su pretraživali knjige o čokoladi te proučavali njen materijalni opis, a s vjeroučiteljicom Katarinom Bertović pretraživali Bibliju preko interneta i ispisivali tražene citate na božićne kuglice. Druženje je prošlo u predblagdanskom ozračju.

Za sam kraj projekta uključeni su bili i djelatnici škole koji se već godinama igraju Tajnog prijatelja. Zadatak je bio pokloniti svom tajnom prijatelju čokoladu, posebnu ili onu najobičniju te ju slikati kako bi se složila kolekcija čokolada koje su poklonjene u ovo vrijeme darivanja.

Čokolada je omiljena slastica većine ljudi, a u našoj je školi cijeli prosinac bio prožet razmišljanjima i kušanjima ukusnih čokolada!

Mihaela Špoljarić, školska knjižničarka

objavio: Andreja Marković   datum: 22. 12. 2023.

UDŽBENICI 2024.-2025.

UDŽBENICI ZA ŠKOLSKU GODINU 2024./2025.

« Srpanj 2024 »