eTwinning projekt "A train to Europe"

Vedrana Frlan, učiteljica engleskoga jezika, uključila je sve učenike 5.,6., i 7. razreda u međunarodni projekt pod nazivom "A train to Europe". Naši učenici će  kroz niz zanimljivih zajedničkih aktivnosti i povremene video-susrete te koristeći razne digitalne alate virtualno putovati Europom, upoznavati različite kulture, stjecati nova prijateljstva i razvijati jezične, digitalne i komunikacijske kompetencije. Projekt traje do lipnja, a u njemu sudjeluju učenici iz sedam europskih zemalja (27 osnovnih škola).

Učiteljica je također u siječnju uključila učenike 7. razreda u međunarodni eTwinning projekt pod nazivom "17 goals to transform our world" u sklopu kojega će sedmaši, zajedno s vršnjacima iz Grčke, Italije, Poljske, Portugala, Rumunjske i Turske,  upoznati  17 UN ciljeva održivog razvoja, promišljati i ponuditi kreativna rješenja globalnih problema naše planete i osvijestiti vlastitu odgovornost za očuvanje Zemlje. Kao jedini hrvatski predstavnik, naša Škola imat će zadatak osmisliti i provesti kreativne i edukativne aktivnosti vezane uz 4., 12. i 17. cilj, odnosno odgovornu potrošnju, obrazovanje i partnerstvo. Projekt traje do svibnja 2021.

objavio: Andreja Marković   datum: 18. 2. 2021.