LIDRANO 2018.

26.siječnja OŠ Rudolfa Strohala bila je domaćin Međuopćinskog susreta LiDraNo za goranske škole. Na ovogodišnjem susretu sudjelovalo je 7 osnovnih škola.

Na samom početku naši su plesači, recitatori i zboraši pozdravili sve prisutne.

To je zima naziv je scenske igre kojom se, u natjecateljskom dijelu, predstavila naša Škola, a uvježbala ih je učiteljica Marijana Rakas.

Prosudbena komisija za literarane i novinarske radove  u sastavu Jelena Glad, Božica Pleše i Andreja Marković za županijsku razinu predložila je radove:

Moram k moru Lare Gržanić iz Delnica, Tajna Rozmari Perlić iz Ravne Gore, Moj sosed Joža Paole Merkaš iz Broda na Kupi, Život jednog groma  Filipa Trajkovskog iz Delnica, Riči Glorie Crnković iz Brod Moravica i novinarski izvještaj Druženje s vilenjacima i Bakom Mraz Klare Blašković iz Delnica.

Učiteljice Gordana Podobnik, Marija Tonković i Dijana Arbanas uz pomoć Gorana Zelića, profesionalnog glumca iz GKL Rijeka,  za  županijsku smotru   odabrale su monolog u izvedbi Antonele Andlar iz Delnica Priča o djetinjstvu Siniše Glavaševića te monolog Ivica i Marica na drugi način koji je izvela Gabrijela Kozelički iz Fužina.

Najboljim scenskim nastupom proglašena je scenska igra Djed i repa??? osnovaca iz Fužina.

objavio: Andreja Marković   datum: 29. 1. 2018.