Knjige za izazovna vremena

26. travnja, povodom obilježavanja manifestacije Noć knjige, knjižničarka Petra Tonković  organizirala je gledanje filma Noćni dnevnici za učenike od 6. do 8. razreda.

Ove godine tema manifestacije bila je kataklizma i izazovna vremena, odnosno knjige u kojima čitatelji pronalaze utjehu i motivaciju za promjene te koje nam knjige mogu  pomoći da se borimo s nedaćama i izazovima?

Film Noćni dnevnici, ekranizacija je istoimene knjige autora J. A. White. Dječak Alex utjehu pronalazi u knjigama strave i užasa, a i sam piše strašne priče. Dječak biva zarobljen od vještice koja od njega traži da joj svaku večer ispriča jednu strašnu priču ako želi preživjeti… 😉

U zamračenoj učionici, uz veliki ekran, grickalice, slatkiše i sokove, učenici su uživali u privatnom kino doživljaju. Film je bio na trenutke i strašan, i napet, i komičan. Naučili smo da i strašne knjige mogu pružiti utjehu, mogu spasiti život. Svi smo se zabavili i opustili te se nadamo da ćemo i dogodine ponoviti jedno takvo druženje!

Petra Tonković, knjižničarka

objavio: Andreja Marković   datum: 26. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »