Festival superfilmova za mlade Timpetill

by | ruj 17, 2024 | Oglasna ploča

Festival za mlade Timpetill održavao se u Delnicama od 16. do 19. rujna, po drugi puta u goranskom izdanju i u središte stavljao mladu publiku.

Program je koncipiran da razvija interes za bogatstvo europskih priča i jezika te donosi niz dugometražnih i kratkometražnih ostvarenja iz svih dijelova Europe koji je svoju mladu publiku odveo u brojne pustolovine i na pristupačan način progovorio o problemima i temama s kojima se susreću djeca i mladi.

Učenici 1. razreda sudjelovali su na Festivalu gledajući 8 animiranih filmova pod nazivom Kratkiši, a nakon projekcije sudjelovali su u radionici animacije.

Stvarali su slike za zoetrop, uređaj koji stvara iluziju pokretnih slika koristeći brzu izmjenu statičkih slika.

Učenici od 2. do 4. razreda pogledali su film Obitelj kradljivaca i potraga za njuškom temeljen na popularnom književnom serijalu koji prati nestašnu obitelj lopova dobrih srca koji ne prestaju upadati u nevolje.