Dan anđela čuvara

2. listopada Crkva slavi Dan anđela čuvara i to je bila iznimna prilika da se u crkvi predstave naši najmlađi, naši učenici 1. razreda.

Na svetoj misi u crkvi svete Katarine, djevice i mučenice, župnoj zajednici predstavljeni su učenici prvoga razreda. Njih 13-ero sudjelovalo je u prigodnom programu i tako uveličalo ovaj poseban dan.

U zajedništvu s roditeljima, ostalom djecom i vjernicima koji su sudjelovali na misnome slavlju započela je radost u crkvi. Djeca su u svojim rukama imala darove koje su prinijeli na oltar: križ, svijeću, loptu, knjige, veliko srce s njihovim imenima i ostale darove, a najveći dar bila je njihova nazočnost. Zajedno su molili molitvu anđelu čuvaru koju su naučili sa svojom vjeroučiteljicom Tajanom koja ih je i pripremila za ovaj dan.

Župnik je u propovijedi naglasio važnost prenošenja vjere  koja proizlazi iz same obitelji, iz škole i crkve u kojoj se vjera na najbolji način živi i svjedoči.  I sam evanđeoski tekst toga dana u središte stavlja  apostole koji mole Isusa da umnoži njihovu vjeru.

Nakon svete mise vlč. Zlatko Čibarić blagoslovio je svu djecu koja su sudjelovala na misnome slavlju te im je podijelio sličice anđela čuvara i pozvao djecu i roditelje da s veseljem dolaze u crkvu jer sam Isus nas poziva da budemo njegovi učenici.

Tajana Jauk Mance

objavio: Andreja Marković   datum: 3. 10. 2016.