21.rujna Međunarodni dan mira

Na prijedlog psihologinje Renate Lisac u okviru satova razredne zajednice predmetne nastave proveli smo zanimljive radionice na temu Za mene je mir...

Opća skupština UN-a utemeljila je 1981.godine Međunarodni dan mira s ciljem kontinuiranog širenja mirovnih poruka i ideja među svim ljudima svijeta.

Sa željom da doprinesu miru u svijetu, učenici viših razreda sa svojim su razrednicama i vjeroučiteljicama obilježili Dan mira. Kroz power point prezentacije upoznali su dvije osobe koje su svojh život posvetile borbi za mir u svijetu, pomažući onima kojima je pomoć bila najpotrebnija, a to su Majka Terezija i Martin Luther King.

Bilježeći najvažnije podatke učenici su pobliže upoznali predanost tih ljudi da se na svijetu uspostavi mir i pravda među svim ljudima. Razmišljajući što je za njih mir na papirnate golubice su ispisivali svoje poruke koje će biti samo kap u oceanu svih poruka svijeta, ali kako je sveta Majka Terezija rekla:"Ocean bi bez naše kapi bio manji ocean."

Tajana Jauk Mance, vjeroučiteljica

objavio: Andreja Marković   datum: 21. 9. 2016.