Noć knjige

Noć knjige u znaku ribarske mreže i kradljivice knjiga

Ovogodišnja Noć knjige obilježena je 22.4.2016. godine u popodnevnim satima. Školska knjižnica otvorila je svoja vrata kako bi ugostila učenike od 1. do 4. razreda na kreativnoj radionici. Odaziv je bio vrlo dobar, a na radionici se čitala i pričala priča Ribar Palunko i njegova žena naše poznate autorice Ivane Brlić-Mažuranić, tematski povezana uz stotu obljetnicu objavljivanja Priča iz davnine. Nakon pozornog slušanja učenici su krenuli s radom kako bi na temelju motiva iz priče stvorili vlastite priče. Stvarali su ih u grupama pod vodstvom mladih knjižničara. Svi su se zabavili i nastale su šaljive i strašne priče, a na samome kraju izrađen je plakat s pitanjem Što je važno za sreću? Učenici su prepoznali poruku priče i složili se kako je za sreću najvažnija obitelj.

Drugi dio popodneva u knjižnici su se družili učenici od 5. do 8. razreda. Na filmskoj je radionici predstavljena knjiga Markusa Zusaka Kradljivica knjiga te se nakon pročitanih ulomaka krenulo s projekcijom istoimenog filma.

Učenici su bili dirnuti filmom, a svoj doživljaj iskazali su na plakatu. Ovogodišnja Noć knjige pokazala je koliku moć ima knjiga u stvaranju i formiranju čovjeka, a učenicima približila knjižnicu kao mjesto druženja, igre i stvaranja novih iskustava i ideja.

Mihaela Špoljarić, školska knjižničarka

objavio: Andreja Marković   datum: 27. 4. 2016.