Literarni natječaj na engleskom jeziku

„LEARNING A LANGUAGE“

OŠ Rudolfa Strohala Lokve pokreće literarni natječaj na engleskom jeziku pod nazivom „Learning a language“ povodom tradicionalnog obilježavanja Dana Rudolfa Strohala (21.3.-5.4.2021.), istaknutog jezikoslovca, profesora, znanstvenika i publicista.

Temu i upute za buduće pjesnike i pjesnikinje osmislila je Vedrana Frlan, učiteljica engleskog jezika i predsjednica povjerenstva.

• Pravo sudjelovanja na literarnom natječaju imaju učenici 7. i 8. razreda goranskih škola.

• Pjesnički radovi moraju biti na engleskom jeziku.

• Pjesnički radovi moraju se bazirati na predlošku istoimene pjesme pod nazivom „Learning a language“ Olivije McMahon prema uputama u privitku.

• Uz svaki pjesnički rad potrebno je navesti ime i prezime autora, razred, ime i prezime mentora te ime škole.

• 3 najbolje pjesme u kategoriji 7. razreda i 3 najbolje pjesme u kategoriji 8. razreda bit će nagrađene i objavljene u školskom časopisu „Hapica“ OŠ Rudolfa Strohala.

• Pjesnički radovi trebaju stići zemaljskom poštom na adresu OŠ Rudolfa Strohala, Školska 22, 51316 Lokve (s naznakom: za literarni natječaj) te na e-mail škole os.rudolfa.strohala@gmail.com najkasnije do 21. ožujka 2021.g.

• Najbolje pjesničke radove odabrat će povjerenstvo u sastavu:

1. Vedrana Frlan, učiteljica engleskoga jezika, predsjednica povjerenstva

2. Nikolina Šubić Zeneral, učiteljica njemačkoga jezika, član povjerenstva

3. Andreja Marković, učiteljica hrvatskoga jezika, član povjerenstva

• Rezultati literarnog natječaja bit će objavljeni 26. ožujka 2021.g. na mrežnim stranicama Škole.

Sretno svima! Veselimo se čuti vaše pjesničke glasove!

objavio: Andreja Marković   datum: 18. 2. 2021.