Dan škole

9.studenoga dan je kada obilježavamo rođendan naše Škole i spominjemo kako je davne 1857. godine otvaranje lokvarske škole potaknuo tadašnji mjesni župnik, vlč.Josip Mrzljak, rodom iz Novog. Prvi učitelj bio je Delničanin Jakov Majnarić, poznati pjesnik. Nastava se tada održavala po privatnim kućama, a polazilo ju je stotinjak uglavnom starijih dječaka i djevojčica. Bila je to trorazredna pučka škola.

163.godine poslije mnogo se stvari promijenilo, a naših 57 učenika za rođendan svojoj školi snimilo je video uradke s nizom zabavnih i edukativnih sadržaja.

Učenici 1. i 2. razreda u sklopu eTwining projekta "Igrom do znanja i zabave" kao poklon Školi izradili su društvenu igru "Od kuće do škole uvijek se nešto krekeće". Igra je to u kojoj svatko može upoznati naše mjesto Lokve i kroz igru upoznati njegove posebnosti. Uz Dan škole svakom razrednom odjelu u našoj školi darovali su svoju društvenu igru želeći tako i druge učenike potaknuti na igru i zabavu.

objavio: Andreja Marković   datum: 17. 11. 2020.

« Ožujak 2024 »