Posjet Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici i INTERLIBER-u

14. studenoga u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnici u Zagrebu održana je završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. To je kviz kojeg od 1998. godine organizira Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mlade Gradske knjižnice s Mediotekom, a odvija se u Mjesecu hrvatske knjige te se provodi online u gradskim i narodnim knjižnicama diljem Hrvatske.

Ove godine Viktorija, Filipa, Sara, Lana i Ema čitale su romane: Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić, Drugačija Ivane Kuman Guljašević i Eva, mala žena Vlaste Golub te uspješno riješile sva pitanja u kvizu naziva Ritam odrastanja.

Sudjelovale su na završnoj svečanosti na kojoj nas je zabavljao glazbenim čarolijama kvintet Simply Brass, a predstavile su nam se i autorice romana.

Poručile su nam da sa svakom novom knjigom ulazimo u jedan novi svijet i da mladi ljudi trebaju što više  čitati i voljeti knjige.

Istoga dana posjetile smo i najveći međunarodni sajam knjiga u Hrvatskoj INTERLIBER.

objavio: Andreja Marković   datum: 14. 11. 2019.

« Ožujak 2024 »