Dani zahvalnosti za kruh i plodove zemlje

Na svijetu živi 7,6 milijardi ljudi, hrane ima za 20 milijardi, a ipak na svijetu gladuje 821 milijun ljudi.

Ako u vašem hladnjaku ima hrane, na vama odjeće, nad glavom imate krov i krevet u koji ćete leći bogatiji ste od 75% stanovnika ovoga svijeta koji to nemaju.

To su misli  kojima smo započeli ovogodišnje obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, a dio su dirljive prezentacije koju je pripremila vjeroučiteljica Tajana.

16. listopada je i Svjetski dan hrane jer je na taj dan osnovana Svjetska zdravstvena organizacija FAO (Food and Agriculture Organization). Osnovali su  je Ujedinjeni narodi 1945.godine jer je hrana temeljna ljudska potreba i preduvjet opstanka i blagostanja.

Velečasni Zlatko Čibarić blagoslovio je kruh i sve proizvode koje su  donijeli naši učenici, a poslat ćemo ih u Rijeku u Socijalnu samoposlugu.

Pogledali smo i dokumentarni film o afričkoj državi Kongo u kojoj mnoga djeca gladuju i nemaju uvjete za školovanje, a o njima skrbe  misionari i volonteri iz Hrvatske.

Blagoslovljeni kruh blagovala su  sva djeca.

objavio: Andreja Marković   datum: 16. 10. 2019.